Küçük Bir İnceleme..İNCİR REÇELİ

 

incir Reçeli

Bir film izliyorum..Başrollere takılıyor aklım..Ne kadın çok güzel ne adam yakışıklı..Alışılmadık bir durum gibi geliyor bu bana..Genellde başrollere tapılır filmlerde..Burda ise durum farklı..Onların kişiliğinden etkileniyor insan..

Filmde yaşananlar öyle şeyler ki..Alıp götürebiliyor insanı..Önceden izlediğim aşk filmlerinde başroldeki esas adamı incelemekten ayrıntıları fark edemezdim..Çünkü adamın yakışıklılığı sürüklerdi insanı..Burda ise gerçekleri öyle güzel izledim ki..Başrollerin tipleri umurumda değil...

Ve nihayet filmin sonuna geliyorum..Tekrar bir düşünce sarıyor beni..Niye hep daha çok etkiler insanı sonu ölümler biten filmler..İnsanlar hiç ölmiyecekmişcesine yaşarken ekranlarda yapay bir kurgudan ibaret olan senaryolarda ölümü görmek niye hüngür hüngür ağlatabilir onları..

Özet: Masal gibi başlayan ve sonunda trajik bir olaya sürüklenen hikayesiyle 'İncir Reçeli', Aytaç Ağırlar'ın ilk yönetmenlik denemesi. Televizyon için skeç programları yazarak hayatını kazanan Metin’in en büyük isteği, yazdığı senaryolardan birinin filme çekilmesidir. Fakat senaryoları sürekli yapımcılar tarafından geri çevrilen Metin, yine böyle bir olayın akşamında gittiği barda Duygu ile tanışır. Metin zil zurna sarhoş olan bu kıza evini açar, fakat ertesi sabah uyandığında kısacık bir not bırakan Duygu çoktan evi terk etmiştir.

Aradan zaman geçer, Metin yine aynı barda Duygu ile karşılaşır. Duygu yine Metin’e misafir olur. Bu günden sonra Duygu sık sık Metin’de kalır. Metin adı dışında hakkında hiçbir şey bilmediği bu kıza aşık olmuştur. Duygu istediği zaman gelip Metin’de kalmakta, çoğu zaman da haber bile vermeden sadece notlar bırakarak ortadan kaybolmaktadır. Metin telefon numarasını bile bilmediği Duygu’nun hayatındaki sırrı merak eder ve bir gün onu takip eder. Bu takibin sonunda öğrendikleri, “ölümsüz” bir metropol aşkının ve dünyayı değiştirme çabasının başlangıcı olacaktır.

 


  • İncir Reçeli
     

Filmi yolculuk sırasında izlediğim için ne ağlayabildim doğru dürüst  ne de gülebildim gerektiğinde..Herşeye rağmen enfes bi filmdi..İzlemeyenlere tavsiye ediyorum..İzleyenlerin ise nacizane yorumlarını bekliyorum..

NOT:Filmin fragmanını da ekliyorum sizler için..umarım beğenirsiniz..bu yazılanlar(özet hariç) bizzat kendim tarafından yazılmış olup sizlerin beğenisine sunulmuş ilk kişişel yorum/inceleme dir.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !